אודות

עסקאות מכר

משרדי עוסק בתחום המקרקעין על היבטיו וגווני השונים – החל בעריכת וייצוג צדדים בעסקאות מכר וכלה בייצוג בהליכים משפטיים בערכאות שונות ובפרט בפני המפקחים על רישום המקרקעין.

העיסוק היומיומי בהסכמי מכר ועריכתם, תוך התמקצעות והיכרות עם דיני החוזים והמקרקעין לצד יישומם בהופעותיי בבתי המשפט השונים, אפשרו לי לראות את מכלול ההיבטים הנוגעים לעסקת מכר ולתת יתרון וערך ממשיים ללקוחותיי.

ההבנה כיצד שופטים מתייחסים למסגרת החוזית/ההסכמית, מהי הפרשנות הניתנת לסעיפי חוק שונים ובעיקר ההבנה המשפטית כיצד נכון לערוך את החוזה לאור הקביעות וההלכות המשפטיות שהכרתי, יצרו מעטפת והגנה מיטבית לאינטרס של הלקוח בבואו להתקשר בעסקת מכר.

מלבד הייצוג המשפטי, אני מסייע ללקוחותיי ומכווין אותם בצד העסקי ובשלבים המוקדמים לעסקת המכר.

בתים משותפים

ייצוג בפני המפקחים על רישום המקרקעין (הבתים המשותפים)

ב – 7 השנים האחרונות משרדי התמקצע ומתמחה בבתים משותפים ובדינים הספציפיים הנוגעים לבתים משותפים בהיבטים הקנייניים והרישומיים. מאז, ייצגתי נציגויות בתים משותפים (ועדי בתים) ובעלי דירות בהתדיינויות רבות בפני המפקחים על הבתים המשותפים לרבות ניהול פורום בתים משותפים באתר LAWGUIDE כשבכל יום אני משיב באמצעים השונים לעשרות פניות (רובן ללא תמורה).

כיום,  לאחר שנים בהן התמקדתי בייצוג בסכסוכים בתחום המקרקעין ובפרט בתחום הבתים המשותפים בפני המפקחים על הבתים המשותפים (על רישום המקרקעין), אני מבין איזה ערך יש למומחיות הזו בייצוג צדדים לעסקת מכר. בין אם מדובר בעסקת רכישה מקבלן, בין אם מדובר על מכירה/קניה של דירת יד שנייה ובין אם מדובר ואולי בעיקר, בעסקאות הנעשות אגב פרויקטים של חיזוק מבנים (תמ"א 38) בהתאם לתכנית המתאר הארצית.

מאחר ומעט עורכי דין עוסקים באופן שוטף בהיבטים ובדינים הספציפיים הנוגעים לבתים משותפים, נוכחתי, בעסקאות השונות בהן ליוותי צדדים, כיצד אני מביא ערך מוסף ללקוחותיי, אשר החליטו להיות צד לאחת העסקאות החשובות והגדולות ביותר שאנו עושים במהלך חיינו.

עסקה במקרקעין אינה רק הסכם הכולל התייחסות לתמורה, לרישום הערת אזהרה, לרישום המשכנתא או למועדים השונים של התשלום ומסירת החזקה. יש צורך בבדיקות מקדמיות מעמיקות בטאבו ובעירייה, בדירה ובבית המשותף ולהבין את הזכויות הנוגעות לבית המשותף, בעידן בו הבית המשותף אינו עוד בניין מגורים הכולל 12 משפחות ו – 4 קומות.

החזון

האני מאמין שלי הוא ליווי צמוד לאורך המסע כולו – מהשלב שבו ניצתים בראשו של הלקוח המחשבה והרעיון, ועד למימושו הסופי והוצאתו לפועל, כשבדרך נעשות פעולות הבוחנות את האפשרויות העומדות בפני הלקוח ההיתכנות להצלחת התהליך, תכנון וגיבוש אסטרטגיה, עיבוד הדברים לכדי הסכם מכר/כתב טענות בערכאה שיפוטית, ויישום הדברים.