עסקת תמ"א 38 – חשיבות מעורבותו של בעל דירה

תמ"א 38 – מעורבותם של דיירים הכרחית וחשובה לא רק בשלב גיבוש הוראות הסכם התמ"א עם היזם, אלא גם בשלבים שלאחר מכן – בשלבי התכנון, הגשת התוכניות, הוצאת ההיתר וכו'.

יש ללכת לשלב טרומי עוד הרבה יותר – שלב בחירת היזם – השלב הקריטי והחשוב ביותר הינו השלב שבו בוחרים את היזם ומחליטים מי בעצם הולך להיות אחראי לפרויקט בהיקף של מיליוני שקלים שנוגע לדירת המגורים שלנו.

דיירים נוטים לחשוב כי השלבים הללו ובעיקר שלב בחירת היזם הינם זניחים, "נתעורר כשיתחילו לדבר על שטח המרפסת שאקבל"…על הדיירים להיות עירניים ולבצע בדיקות מקיפות באשר ליזם ובעיקר בנוגע לאיתנותו הפיננסית. 

הדברים הופכים משמעותיים וחשובים אף הרבה יותר במציאות בה חברות ביצוע גדולות נקלעות לקשיים וגם מסיבה זו, אך לא רק, יש לוודא מיהו היזם, אילו פרויקטים הוא ביצע ומבצע וכאמור מהי איתנותו הכלכלית שתתבטא במתן הבטחונות בפרויקט.

מעורבות הדיירים אינה חשובה בפן המשפטי והביצועי בלבד, אלא גם בפן המסחרי – "מה היזם נותן לנו"..

הדיירים חייבים להבין מה הזכויות הקיימות "זכויות הבניה" מאפשרות לבצע ואיזו השבחה צפויה להם והם יבינו זאת מבדיקות ופגישות שיקיימו עם יזמים שונים בשוק.

פעמים רבות, הקושי הגדול נובע מפערי מידע אדירים ומסיפורים שמספרים מקורבים על חברים ומשפחה שלהם שקיבלו מהיזם "הרים וגבהות"….

אז אל תאמינו לסיפורים – צאו ובידקו בעצמכם!

שיתוף:

פוסטים נוספים

זכרון דברים בעסקה במקרקעין

עומדים לרכוש דירה? היזהרו מחתימה על זכרון דברים.  בתי המשפט ורשויות המס רואות בכך מסמך משפטי מחייב וחלה על הצדדים חובת דיווח על בסיס יום

בקשת רכישה מקבלן

"שטח פלדלת", "שטח ספונג'ה" או "שטח בלטות"? מה הקבלנים לא מספרים לכם? מהי שיטת ה"ברוטו-ברוטו"? בהמשך לפוסט הקודם –  על החשיבות של "בקשות הרכישה" ועלוני