בדיקות מקדמיות לפני רכישת דירה – בית משותף

בדיקות רלוונטיות בטרם רכישת דירה – היבט הבית המשותף.

ודאי ידוע לכם שעסקה במקרקעין זו העסקה המשמעותית (והיקרה) ביותר שאנחנו עושים במהלך חיינו. היא טומנת בחובה היבטים רבים שיש לברר ולבדוק בטרם עושים את הצעד הגדול הזה. 

עסקה במקרקעין כוללת מגוון בדיקות שעל עורך הדין שנשכר על ידכם לבצע בטרם כניסתכם/התקדמותכם במשא ומתן לרכישת הדירה.

לרוב עסקאות במקרקעין מתבצעות בדרך רוטינית, ומסגרת הבדיקות שנעשות על ידי הרוכשים, כוללות, לרוב, אך ורק את העירייה ואת הטאבו.

ברצוני להתייחס לסוגיות נוספות מתחום ה"בית המשותף" שיש לייחס להן חשיבות רבה במהלך תהליך הרכישה. 

ב – 20 השנים האחרונות מתחולל שינוי גדול בתחום הבתים המשותפים במדינת ישראל. ממבנים שכוללים 3-4 קומות ו – 12-16 דיירים (בעלי דירות) הפך הבית המשותף בעידן המודרני למבנה רב קומות עם דיירים רבים, צרכים רבים ורמת חיים שעולה כל הזמן.

בין אם זו האפשרות להרחבת הדירה (במקום לבצע שינוי ומעבר דירה), ניצול זכויות בניה באופנים שונים – פרויקט התמ"א 38 על סוגיו – הוספת קומות, הריסה ובניה, פינוי – בינוי וכיוצ' ובין אם מדובר על אופן ניהולו של הבית המשותף וזהות העושים במלאכה, עליכם לדעת זאת.

כל הנושאים הללו ועוד רבים אחרים שרלוונטיים לבית המשותף (מצבו של הבית המשותף, הרכוש המשותף, ניהולו ואחזקתו של הבית המשותף) דורשים בדיקה ובירור. עולם הבתים המשותפים גדל ומתפתח בקצב מסחרר ויש לכך השפעות רבות ודרמטיות, בהיבטים הכלכליים, אך לא פחות מכך (ואולי יותר), על אורח ואיכות החיים שלכם.

 

שיתוף:

פוסטים נוספים

זכרון דברים בעסקה במקרקעין

עומדים לרכוש דירה? היזהרו מחתימה על זכרון דברים.  בתי המשפט ורשויות המס רואות בכך מסמך משפטי מחייב וחלה על הצדדים חובת דיווח על בסיס יום

בקשת רכישה מקבלן

"שטח פלדלת", "שטח ספונג'ה" או "שטח בלטות"? מה הקבלנים לא מספרים לכם? מהי שיטת ה"ברוטו-ברוטו"? בהמשך לפוסט הקודם –  על החשיבות של "בקשות הרכישה" ועלוני

חשבון נאמנות בעסקה במקרקעין

חשבונות נאמנות בעסקה במקרקעין ונאמנות על כספי רוכש/מוכר – עסקה במקרקעין אינה רק בדיקות מקדמיות לגבי מצבה הפיזי, התכנוני והמשפטי של דירת מגורים. בעסקאות רבות